ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

  • Megbeszélést tart a Katolikus Nők Köre a Közösségi Házban január 16-án, hétfőn délután 4 órakor.
  • Nem lesz szentmise a Plébániatemplomban január 16-án és 23-án este 6-kor.
  • Idén az ökumenikus imahét a református templomban lesz január 16-a hétfőtől 21-e szombatig, mindennap este hatkor. Urunk Jézus Krisztus imádkozott az Ő követőinek egységéért, ezért, aki ide elsősorban hív bennünket, az maga a Megváltó. Vegyünk részt minél többen ezeken az alkalmakon és építsük az egységet móri keresztény testvéreinkkel!

Az Ökumenikus imahét alatt, keddtől – péntekig, a Kapucinus templomban 17 órakor tartjuk a szentmisét. Csütörtökön, a kapucinus templomban, a szentségimádás elmarad.

  • Szentmise lesz a Szent Vendel kápolnában január 21-én 8 órakor.
  • Azok a jegyespárok, akik 2023-ban szeretnének egyházi házasságot kötni, szándékukat legkésőbb január végéig jelezzék a Plébánián. Ha tudunk a környezetünkben házasodni készülő párokról, bátorítsuk őket, hogy jelentkezzenek időben!
  • Kapható a Plébániatemplomban (és nyitvatartási időben az irodán) az Imádság és lelki alkat című kiadvány. A pszichiáter szerző szerint imaéletünk nem kizárólag hit kérdése: személyiségünk és pillanatnyi körülményeink is erőteljesen befolyásolják. A könyv konkrét tanácsokkal szolgál, hangsúlyozza az imádság gyógyító erejét.
  • Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódóan szép hagyomány a házszentelés, ezt január hónapban, de akár egész évben kérhetjük.
  • Farsangi bált rendez a Katolikus Nők Köre a Művelődési Házban február 18-án 20 órától. Támogató jegyeket, belépőjegyeket a plébániairodán lehet vásárolni nyitvatartási időben (hétfőn 4-6-ig, kedden, csütörtökön és pénteken 9.30-11.30-ig), január 16-tól.
  • A plébániairoda vezetékes telefonszáma jövő héten megszűnik. Ügyintézésre irodaidőben a 30/975-2726-os mobilszámon van lehetőség.